SPORDIKLUBI AJALOOST

Sindi spordielul on kauaaegsed traditsioonid.Töölisnoorte spordiring "Rammula" tegevuse alustamisest on kahesuguseid andmeid. Ühtedel andmetel alustati tegevust aastal 1906, teised andmed annavad algusaastaks 1907, millest 12.juunil, 1920 aastal kasvas välja spordiselts "Kalju".

Esimeseks esimeheks oli Boriss Jürisoo. Edasi pidasid seda ametit Oskar Hendrikson, Jakob Kukk, Andrei Selling,Ludvig Pusse. Hiljem Artur Pärn ja 1928 aastast kuni klubi likvideerimiseni Joh.Joa-Janson.Spordiseltsil oli oma sümboolikaga lipp, mille andis seltsile üle võidupüha laupäeva õhtul 1936. aastal J.Loo. Lipu muretsemiseks korraldasid Sindi seltskond ja organisatsioonid korjanduse ja nii sai spordiselts endale nägusa lipu.  45[2].jpgAlgaastail oli populaarseim raskejõustik. Sindi sportlased olid niivõrd tugevad, et enamus esikohti Pärnumaal tuli Sinti. Sellepärast hakatigi kutsuma võistlejaid kaugemalt ja 1928 aastast alates korraldati Eesti Meistrivõistlused tõstmises ja maadluses kolmel aastal järjest Sindis.1928 aastal tuli võitjaks kohalik võistkond ja 1929 aasta viiest esikohast jäi koju kolm. Nende omanikeks olid Aleksander Kask, Hans Adamson Ala ja Ilmar Olo. Tõstjate nimede hulka ilmus ka uus nimi- Karl Kiisk. Poksis tegid nime vennad Toomsalud, Künnapased ja Saared. Ujumises olid tuntud kuldujujad Jüri Miil, Arnold Murro ja kuldsed saavutused Hilja Kumm Laanejärvelt.Tegeldi veel kergejõustiku ja jalgpalliga.

1940 aastal lakkas spordiseltsi tegevus. Sport Sindis elas aga ikka edasi. Tulid uued nimed kergejõustikus Uno Palu, maadluses Evald Pärnits, jalgpallis Eduard Mäger, poksis Jaan Hansla, jalgratas Avo Nurm, tõstmine Karl Utsar, korvpall Andrus Nagel jne.

    1990.jpg 20 aastat tagasi otsustasid spordiveteranid taaselustada spordiseltsi tegevuse. Oli säilinud vana spordiseltsile kuuluv lipp. 21.jaanuaril 1990.aastal andiski selle spordiveteranidele üle Salme Agel, kes koos abikaasa Jüri Ageliga (kes omal ajal oli poksi treeneriks ja tegeles ka jalgpalliga) peitsid ja hoidsid klubi lippu sõja ajal ja kogu ülejäänud aja. See kuupäev saigi uueks klubi tegevuse alustamise alguseks. Lipp asub praegu Tartus Eesti Spordimuuseumis, kes andis klubile üle lipu dublikaadi.Uue klubi esimeseks presidendiks sai Martin Miilberg.